Piękni kulturalni!
Jest nas już:
600
6.02.2015
Spotkanie z aktorem
6.02.2015
0
Spotkanie z aktorem panem Przemysławem Kanią
Wizyta Pana Przemysława Kani była ważnym wydarzeniem dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Przemysław Kania to absolwent PWST we Wrocławiu, doktor w dziedzinie sztuk teatralnych, nauczyciel akademicki PWST we Wrocławiu, specjalista wymowy i logopedii artystycznej. Autor, scenarzysta i reżyser wielu spotkań, projektów i zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży
Debiutował w roku 2007 w Teatrze Małym we Wrocławiu rolą Gustawa w spektaklu „Śluby panieńskie" w reż. E. Kalisza. Związany jest z Teatrem Zagłębia. Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Olkuskiej Nagrody Artystycznej w kategorii dla młodego twórcy. Prezes Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego w Olkuszu, autor książki "Wyraźnie Dokładnie Precyzyjnie".
Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Najpierw aktor spotkał się
z uczniami klas II i III. W dowcipny sposób opowiadał najmłodszym o swojej pracy aktorskiej, rolach teatralnych i filmowych oraz zakulisowym życiu aktora. Grupa starszych klas również miała doskonałą okazję do poznania kreatywnego, otwartego i wesołego człowieka, który przybliżył najważniejsze pojęcia związane z wymową: artykulacja, dykcja, kultura żywego słowa, kultura języka, poprawność językowa. Wiele uwagi poświęcił ćwiczeniom nad swobodnym i spokojnym oddechem. Zapewniał, że należy zadbać o odpowiednią porcję powietrza trzymanego w przeponie, aby nie przerywać toku myślowego. W przystępny i oryginalny sposób zaangażował uczniów do ćwiczeń przygotowujących do poprawnej wymowy, dykcji i oficjalnych wystąpień.
Zagłosuj
Wpisz adres e-mail, aby potwierdzić swój głos.
Adres będzie wykorzystany jedynie do przeprowadzenia głosowania.