Piękni kulturalni!
Jest nas już:
600
Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu
Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu
Zakliczyn, woj. małopolskie
Newsy z legionów kultury
„W KAŻDEJ SZKOLE SĄ KSIĄŻKOWE MOLE”
1.Szkolny Turniej Czytelniczy „Mole książkowe” jest konkursem rocznym, wieloetapowym i wielopłaszczyznowym. Celem jest zachęcanie naszych uczniów do czytania książek różnych autorów. 2.Biorą...
Newsy ze szkoły z kulturą
Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu w tym roku miały szczególny charakter. Rozpoczęła je prezentacja multimedialna - przygotowana przez nauczycielkę historii - Lucynę Pałach. Poprzedziła ona koncert pieśni legionowych prezentowanych przez uczniów szkoły oraz grupy rodziców ubranych w stroje żołnierskie. Prezentowano takie pieśni jak „Idzie żołnierz borem lasem, Dalej chłopcy dalej żywo, Rozkwitają pąki białych róż, Ułani ułani.... itd. Koncertowi towarzyszyła wystawa „Pieśni patriotyczne w polskiej historii." ,,Świat cały śpi spokojnie i wcale o tym nie wie, że nie jest tak na wojnie jak jest w żołnierskim śpiewie" (autor nie znany) (autor nie znany)
Obchody rocznicy walk w lesie w Charzewicach
19 października 2014 roku klasa IV ZSPiP w Gwoźdźcu wraz z wychowawcą uczestniczyła w obchodach 100-lecia wybuchu I wojny światowej na terenie Czarnego Lasu w miejscowości Charzewice na cmentarzu wojennym nr.290. W uroczystości udział wzięło wiele osób aby oddać hołd poległym. Co roku odbywają się tam msze św. w intencji żołnierzy, którzy zginęli . Spoczywają tam żołnierze armii austriacko-węgierskiej i rosyjskiej a także Polacy, którzy polegli nocą 19 października 1914 roku. Na miejscu odśpiewany został hymn państwowy a przedstawiciele samorządu i delegacje z poszczególnych szkół złożyły wiązanki i wieńce.
Konkurs "Najciekawsza ozdoba jesienna"
W Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu odbył się konkurs plastyczny pt. „ NAJCIEKAWSZA OZDOBA JESIENNA” wykonana z darów jesieni. Konkurs spotkał się dużym zainteresowaniem zarówno w klasach młodszych jak i starszych. Każda praca biorąca udział w konkursie przypominała dzieło sztuki. Do wykonania prac konkursowych wykorzystano liczne materiały zgromadzone przez dzieci. Wszystkie ozdoby godnie zajmowały miejsce na wystawie, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe jury podjęło decyzję o nagrodzeniu, każdego uczestnika konkursu co było możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów.
Uroczystość religijno – patriotyczna w lasach Woli Stróskiej
Uroczystość religijno – patriotyczna w lasach Woli Stróskiej (na Mogile) w dniu 5 października 2014 roku. „Pielęgnowanie polskości poprzez obchody 70 rocznicy obławy hitlerowskiej na szpitalik partyzantów AK w Woli Stróskiej” Rocznicowe obchody na Mogile rozpoczęły się o 10:30 Apelem Poległych odczytanym przez Przewodniczącego rady Miasta Zakliczyn Józefa Wojtasa. Potem wyruszył orszak sztandarów pod pomnik partyzantów AK gdzie zostały złożone wieńce oraz znicze. O godzinie 11:00 po krótkiej przemowie historycznej Burmistrza Miasta i Gminy Jerzego Soski przy leśnym szpitaliku odbyła się msza święta, a po mszy rozpoczęła się Biesiada Patriotyczna podczas której m.in. nastąpił pokaz historyczny – fragment rekonstrukcji obławy na szpitalik AK prowadzony przez harcerzy, oraz krótka część artystyczna przygotowana przez dzieci ze szkoły w Stróżach. Do lasów Woli Stróskiej udała się także delegacja ze Szkoły w Gwoźdźcu z klasy V, którym nie jest obojętna pamięć o tych, którzy oddali życie walcząc za niepodległość Polski.
PROGRAM „AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY-DOH”
Przedszkole Publiczne w Gwoźdźcu bierze udział w Akademii Wyobraźni Play-doh. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. W ramach akcji przedszkolaki otrzymały zestawy ciastoliny Play – Doh umożliwiające kreatywną naukę połączoną z zabawą. Dzieci z pomocą pani nauczycielki będą wykonywać prace, które co miesiąc mają szansę na wygraną. Na stronę www.akademia-playdoh.pl można oddawać głosy na wykonane przez dzieci prace.
Kalendarium wydarzeń