Piękni kulturalni!
Jest nas już:
600
Szkoła Podstawowa nr 130 w ZSP nr 5
Szkoła Podstawowa nr 130 w ZSP nr 5
Kraków, woj. małopolskie
Newsy ze szkoły z kulturą
Zadanie nr 2 - teledysk promujący idee Kontrrewolucji Kulturalnej
http://youtu.be/Mo-vRuKrz0o
Zadania nr 2
Zadanie nr 2 Klasa 4b, wspólnie z wychowawcą Panią Anną Korzeniowską, postanowiła nakręcić teledysk promujący idee Kontrrewolucji Kulturalnej. Forma taka została wybrana ze względu na jej niezwykłą popularność wśród dzieci i młodzieży, a przecież na najmłodszych uczestnikach Kontrrewolucji najbardziej powinno wszystkim zależeć. https://www.youtube.com/watch?v=ZRAl7vsA8PE
zadanie nr 2
Klasa 4b, wspólnie z wychowawcą Panią Anną Korzeniowską, postanowiła nakręcić teledysk promujący idee Kontrrewolucji Kulturalnej. Forma taka została wybrana ze względu na jej niezwykłą popularność wśród dzieci i młodzieży, a przecież na najmłodszych uczestnikach Kontrrewolucji najbardziej powinno wszystkim zależeć.
zadanie nr 3
Utalentowany uczeń klasy 6b Mateusz Rojek w ramach zadania nr 3 konsultował z kolegami ze szkoły i z klasy wyobrażenia na temat uniwersalnego Kiepskiego, Efektem jego pracy jest mroczny plakat wykorzystujący wizerunek stworzony przez Andrzeja Grabowskiego. Interpretacja plakatu Mateusza zależy od nas.
zadanie nr 1 Lektury dziadków i rodziców
Do fotoreportażu dołączamy pracę jednego z uczniów. Moi rodzice uwielbają czytać książki, bardzo często coś czytają. Tata lubi czytać biografię znanych aktorów, a mama kryminały. W domu mamy sporo książek o bardzo różnej tematyce. Kiedy moja mama miała dziesięć lat dostała na urodziny książkę autorstwa Mary Norton pt. „Kłopoty rodu Pożyczalskich”. Jest to bardzo interesująca historia trzyosobowej rodziny Pożyczalskich. Strączek, Dominika i ich córeczka Arietta przeżywają bardzo liczne i często dramatyczne historie. Rodzina Pożyczalskich wygląda, myśli i czuje jak ludzie, ale ze względu na swój wzrost mieszkają w zakamarkach domów ludzi. Nie potrafią być samodzielni i utrzymują się wyłącznie z tego, co uda im się pożyczyć. Żyją bezustannie w strachu, że zostaną wykryci i schwytani przez różnych złych ludzi. Mama mówi, że to bardzo pouczająca historia. Historia składa się z kilku książek. W naszej domowej biblioteczce są trzy z nich: „Kłopoty rodu Pożyczalskich” , „Pożyczalscy idą w świat” i „Pożyczalscy na wyspie”. Moja mama zachęca mnie do przeczytania tych historii. Myślę, że skoro spodobały się mojej mamie to mi też się spodobają.
Kalendarium wydarzeń