Piękni kulturalni!
Jest nas już:
600
Spotkanie z panem Michałem Rusinkiem
W czwartek 27 maja Michał Rusinek gościł w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu. Kim jest wiedzą wszyscy miłośnicy poezji. Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację.
Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.
Grupka uczniów naszej szkoły z klasy II a miała okazję spotkać się z pisarzem. Michał Rusinek otworzył dzieciom swoją skrzynkę z wierszykami, czytał wybrane utwory literacki, tworzył razem z dziećmi zabawne rymy, bawił się w przymiotnikowe uzupełnianki, powstałe zdania brzmiały komicznie – była m.in. ładna jajeczniczka z pomarszczonych jajek, a czarownica zamieniała uszatych ludzi w rozmowne kury. Przeczytał książkę, którą przygotowuje do wydania „Książka bez obrazków", dzieci były zachwycone i bardzo chciał, aby gość przeczytał ją ponownie. Spotkanie zakończyło się mini konferencją prasową, pan Michał Rusinek odpowiadał na pytania zgromadzonych i trzeba przyznać, że robił to z dużym poczuciem humoru. Mamy nadzieję, że zbiory Jego wierszyków znajdą się wkrótce w kanonie lektur szkolnych.