Piękni kulturalni!
Jest nas już:
600
Poranek w teatrze ...

Poranek z Gilbertem, czyli o tym co kryje w sobie teatr - czytaj całość...
Uczniowie naszej szkoły z pewnością mają powody do radości. Wielokrotnie uczestniczyli w różnych wyjazdach i wyjściach na spektakle teatralne. Oglądali także przedstawienia w budynku szkoły, uczestnicząc w nowatorskim, misyjnym projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół", którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu.
Poranek 5 maja zaczął się dla uczniów klas IV i VIa naszej szkoły nietypowo. Już przed 9.00, pod czujnym okiem wychowawczyń :znaleźli się w budynku Teatru „Zagłębia" w Sosnowcu i zasiedli wygodnie w fotelach na widowni, by obejrzeć spektakl o dziewczynce, o miłości, przyjaźni, sile charakteru i wielkiej wyobraźni pozwalającej przeżyć zabawne przygody m.in. z Gilbertem Blythem. „Ania z Zielonego Wzgórza" to „zagłębiowski" spektakl - arcydzieło. Jest to przede wszystkim musical, który poraża pięknem klasyki, prostotą. Zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych spektakli swą delikatnością i brakiem efekciarstwa. Dlaczego? Choćby dlatego, że tani efekt często króluje w wielu sztukach klasycznych. (cytat – więcej na stronie SP 3 w aktualnościach)